Jdi na obsah Jdi na menu

KOVARSON

 


automaticky kotel tiger final

Automatický kotel TIGER vyroben v České Republice se vyznačuje snadnou obsluhou, jednoduchým zapojením, vysokým výkonem a hlavně příznivou cenou. Je určen k ekologickému a úspornému vytápění a to především pro rodinné domy do 200 m2 podlahové plochy, dále pak dvojdomky, firmy, bytovky, ale i dílny.

Kotel obsahuje litinové těleso předního českého výrobce, pro spalování se využívá univerzální hořák, který je umístěn v podstavci pod kotlem. Osvědčený podavač spaluje hnědé uhlí 2 (ořech) a dřevěné pelety.

Palivo je ze zásobníku do pece dopraveno šnekovým dopravníkem. Pohon šneku zajišťuje zpřevodovaný elektromotor, který je chráněn proti přetížení termopojistkou. Kompletní systém je pak chráněn proti přetopení havarijním termostatem a voskovou zátkou proti zpětnému prohoření do zásobníku. Zásobník má objem 300 litrů, a je možné jej instalovat z pravé či levé strany.

Kotel splňuje třídu spalování 3 ČSN EN 303-5. Jeho přednosti jsou především vysoká účinnost a ekologie. Kvalitní litinové těleso zaručí dlouhou životnost. Kotel má velice jednoduché ovládání.

Automatické litinové kotle PANTHER 20 - 35kW

panther

Kotel PANTHER je tvořen z litinového výměníku předního českého výrobce a litinového univerzálního hořáku model 2013, což zaručuje dlouhou životnost kotle s minimální údržbou a náročností na obsluhu. Kotel PANTHER je učen k ekologickému a úspornému vytápění rodinných domů a menších firem s účinností až 86 % a emisní třídou 4. Tato řada kotlů je vyvinuta na hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety. Pro spalování jsou v kotlích používány univerzální hořáky – model 2013. Podávání do pece hořáku zajišťuje masivní ocelový šnek z 5 mm oceli a zpřevodovaný elektromotor od předního Německého výrobce, což zajišťuje tichý provoz celého zařízení.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou SPARK, která umožňuje ovládání čerpadel, až 5-ti směšovacích ventilů. Jednotka automaticky ukazuje množství paliva v zásobníku, může být ovládána přes internet a nebo gsm modul. Může také být vybavena dotykovým panelem s vestavěným pokojovým termostatem. Tato jednotka se řadí mezi jednu z nejmodernějších a nejjednodušších na ovládání!

 

 

 

predator web1

Český kotel PREDÁTOR je určen k úspornému a ekologickému vytápění rodinných domů, firem a středně velkých objektů, včetně možnosti ohřevu vody. Kotel je kombinovaný zplyňovací s automatem. Kombinovaný kotel spaluje v ručním režimu dřevo a v automatickém provozu hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety.

 

V horní části kotle jsou přikládací dvířka na dřevo. Spalování je řešené na principu dvoustupňového spalování při vysoké teplotě. Hoření je podporováno odtahovým ventilátorem, který vhání primární vzduch do spalovací části a sekundární do trysky. Těleso kotle je svařenec z kotlového plechu 6mm vysoké jakosti, vnitřní část kotle je opatřena nerezovými vložkami, které zvyšují živostnost kotle. Tvoří jej násypka paliva, která je ze spodní části opatřená žárobetonovou tvarovkou s tryskou pro průchod plynů. Pod tryskou se nachází dohořívací prostor. V zadní části kotle je svisle hlavní výměník, který v horní části přechází do sběrného kanálu a vychlazené plyny přechází do komína. Tento systém spalování je maximálně ekonomický a dochází k úspoře paliva až o 40% oproti běžným kotlům na dřevo.

Ve spodní části kotle je umístěn univerzální hořák pro spalování hnědého uhlí a dřevěných pelet. Palivo je do hořáku dodáváno šnekovým podavačem ze zásobníku, který je umístěn vedle kotle. Spalovaní v hořáku je podporováno taktéž ventilátorem. Teplo vznikající z hořáku se částečně předá ve spodní zavodněné části a hlavní část tepla pak proudí do hlavního výměníku, kde předává teplo. Celý tento systém je automaticky řízený řídící jednotkou SPARK!

Přednosti kotle:

  • Splňuje třídu 4 ČSN EN 303 – 5
  • Ekologické spalování v ručním a automatickém režimu
  • Spalovací komora z nerezu
  • Spalování dřeva až do délky 55cm!
  • Spalování všech druhů paliv
  • Vysoká účinnost až 91%
  • Univerzální hořák – spaluje uhlí a dřevěné pelety
  • Automatický bezúdržbový provoz

 

 

 

 

Rubriky